грозде за отглеждане на лозя - преглед

Основен недостатък при често приложение е уплътняването на подорния слой.

Видео Подкаст: Никола Газдов: В последните години енергетиката е като влакче на ужасите

Когато междуредията в лозето се поддържат в затревено състояние с подходящи тревни смеси, тогава борбата с плевелите се извършва с косене.

Те са най-жилавият и мъчен конкурент на лозите, а не бива да бъдат оставени да си виреят, защото в крайна сметка чувствително влияят на лозите и намаляват общото добро развитие на насаждението, а в крайна сметка и добива.

Отгрибването на лозите се извършва, след като е преминала опасността от силните мразове, но винаги преди да е започнало набъбването на зимните очи – забавянето на отгрибването може да има лоши последици.

Знаейки всички нюанси на различните изисквания, някои любители се справят идеално, но други са хвърлят на важната манипулация за всички сортове по един и същи начин и правят всичко, което "просто така".

За работа в защитната зона по редовете на насаждението са подходящи роторни косачки с автоматично отклоняващо устройство, което свежда до минимум неокосената зона около главините при добро копиране на неравностите на терена.

От значение е и дебелината на пръчките, които ще присаждате. И калемът, и подложката трябва да са с еднаква дебелина;

Дадохме му думата, защото много наши читатели на вестник "Хоби фермер" искат да си запишат в тетрадките пълна схема за опазване на растенията.

Флекси (гъвкави) резервоари за вода (питейна и дъждовна)

Те трябва да се насрочват лозя така, че да не се допуска развитие на плевели. Същевременно не бива в лозето да се извършват ненужни обработки.

Огради по животни Електрическа ограда за коне Електрическа ограда за крави Електрическа ограда за овце Електрическа ограда за малки коне Електрическа ограда за кози Електрическа ограда за прасета Електрическа охрана за дива свиня Електрическа ограда за мечки Ел. ограда за кучета и котки Електропастир за охлюви

Както при овощните дървета и храсти лозата натрупва големи количества резервни хранителни вещества в корените, стъблото и пръчките, които се използват през пролетта при развитието на младите леторасти и листата, а също и при формирането на добива.

Засаждането в ямки е най-разпространения начин у нас. При него прихващането на лозите е много добро.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “грозде за отглеждане на лозя - преглед”

Leave a Reply

Gravatar